Najnowsze badania pokazały, że popularne tabletki witaminowe nie mają wpływu do stan zdrowia człowieka.

Według badań z 2012-2017 roku, najczęściej zażywamy – witaminę C, witaminę D, Wapń i multiwitaminy. Nie uchronią nas one przed atakiem serca, udarem czy chorobą sercowo-naczyniową… Więc warto je zażywać?

– Byliśmy zaskoczeni, że znaleźliśmy tak niewiele pozytywnych efektów najczęstszych suplementów, które zażywamy. Nasze badania wykazały, że jeżeli chcesz stosować multiwitaminy, witaminę D, wapń lub witaminę C, to nie zaszkodzi ci to, ale też nie pomoże – powiedział dr David Jenkins, główny autor raportu.

Leczenie niedoborów mikroelementów w ciągu ostatnich 200 lat jest jednym z największych osiągnięć medycyny, jednak nie działają one jako środek zapobiegawczy. Nikt nie udowodnił, że suplementy witaminowe pomagają na cokolwiek, a nadmiar jednych minerałów powoduje niedobór innych, takich jak cynk czy żelazo przez zapobieganie ich naturalnego wchłaniania wraz z jedzeniem.

Naukowcy po raz kolejny apelują, że nie ma skrótów do zdrowej diety. Witaminy i minerały powinny być zażywane przez nas wraz z warzywami i owocami, a nie w kapsułkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj