W niedzielę, 10 października, podczas Święta Piłki Nożnej, które odbyło się na głównym stadionie kraju, ogłoszono oficjalnego patrona stadionu PGE Narodowy. Został nim wybitny trener Kazimierz Górski. W tym roku świętujemy setną rocznicę jego urodzin.

“Był kimś więcej niż trenerem kadry narodowej. Każdy, kto pamięta lata 80., wie doskonale, że Kazimierz Górski dawał Polakom, w trudnych bardzo latach, ogromną nadzieję na odzyskanie naszej wartości i wielkości, bo był wielkim polskim patriotą” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości nadania stadionowi imienia trenera.

Niektóre z sukcesów Kazimierza Górskiego jako trenera wpisały się trwale w historię polskiej piłki nożnej. Pod jego wodzą w 1972 roku na igrzyskach olimpijskich w Monachium reprezentacja Polski w piłce nożnej zdobyła złoty medal.

W uroczystości wziął udział syn trenera Dariusz Górski, który podziękował wszystkim w imieniu całej rodziny. “Tak jak wiele osób było zaangażowanych w tamte sukcesy, bo ojciec sam tego nie zrobił, tak wiele osób było zaangażowanych, w to, że ten stadion nosi jego imię. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj