Deutsche Bank wybrał nowego prezesa. Został nim Christian Sewing, specjalista handlowy. – Po wszechstronnej analizie doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy nowej dynamiki w przywództwie naszego banku – powiedział w oświadczeniu prezes zarządu Paul Achleitner cytowany przez Agencję Reutera.

Sewing pochodzi z Niemiec. Zastąpił Johna Cryana z Wielkiej Brytanii, który pełnił funkcję CEO Deutsche Banku od 2015 roku. Bank chce w ten sposób umocnić swoją pozycję w kraju. Cryan powinien pełnić rolę prezesa do 2020 roku. Po trzech latach strat inwestorzy uznali, że nie uda mu się osiągnąć zysków.

Wyzwania przed nowym prezesem

Do tej pory Sewing pełnił funkcję jednego z wiceprezesów banku. Ma doświadczenie w bankowości detalicznej i audycie. Stoi teraz przed takimi wyzwaniami jak dalsze cięcia kosztów, intensywna konkurencja w kraju i za granicą oraz zwiększone regulacje prawne.

Bank i jego główni akcjonariusze debatują obecnie nad ścieżką rozwoju bankowości inwestycyjnej Deutsche Banku. Przychody tam spowolniły, a kluczowi pracownicy odeszli.

Wybór Sewinga może sugerować odejście od strategii dążenia do wzrostu zysków poprzez bank inwestycyjny i zwiększenie wpływu bankierów inwestycyjnych. Deutsche Bank rozpoczął bankowość inwestycyjną od zakupu banku Morgan Grenfell w 1989 roku.

John Cryan odejdzie z firmy pod koniec miesiąca. Wiceprezesami zostaną Garth Ritchie i Karl von Rohr. Z firmy odchodzi też Marcus Schenck, który do tej pory był jednym z wiceprezesów Deutsche Banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj