Wczoraj (23.08.2021) odbyła się premiera amerykańsko-polsko-koreańskiej produkcji Netflixa – „Wiedźmin: Zmora Wilka”. Jest to prequel wydarzeń z znanej czytelnikom sagi, opowiadający o historii Vesemira, późniejszego mentora Geralta (głównego bohatera sagi). Jest to zupełnie nowa opowieść osadzona w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Co ciekawe, jest utrzymana w konwencji anime.

Film wyprodukował między innymi Tomasz Bagiński – nominowany do Oscara polski animator, reżyser i rysownik, który bierze udział w produkcji serialu „Wiedźmin”. Za reżyserkę odpowiedzialny był Kwang Il Han z koreańskiego studia Mir, który odpowiada za pełnometrażowe filmy z uniwersum DC i Mortal Kombat.

„Nie będąc bynajmniej dziełem wiekopomnym, »Wiedźmin: Zmora Wilka« to nadal kawał przyzwoitej i szybkiej rozrywki, [..] przede wszystkim dowód na globalność marki i jej międzynarodowy charakter” – czytamy w recenzji Bartosza Czartoryskiego, na portalu Filmweb.

Widzowie na całym świecie coraz bardziej interesują się sagą Andrzeja Sapkowskiego. Już w 2016 roku, gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, polskiej grupy CD PROJEKT, została uznana za najlepszą grę wszech czasów przez użytkowników Metacritic, amerykańskiego serwisu agregującego recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Zaś, na międzynarodowej gali The Game Awards została uznana za najlepszą grę roku.

Serial „Wiedźmin” na platformie Netflix obejrzało 76 mln kont, w ciągu miesiąca od premiery!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj