Zespół Veranda’s Willems poinformował, że w niedzielę późnym wieczorem zmarł Michael Goolaerts. 22-letni kolarz miała atak serca w trakcie legendarnego wyścigu Paryż – Roubaix

Veranda’s Willems zapowiedział także, że w poszanowaniu dla rodziny zmarłego nie będzie wydawać w tej sprawie dalszych komunikatów.

Goolaerts upadł na 100 kilometrze liczącej 250 km trasy wyścigu Paryż – Roubaix. 22-latek zasłabł po tym jak brał udział w kraksie na drugim sektorze bruku. Leżał nieruchomo na poboczu.
Pomoc zjawiła się błyskawicznie. Kolarza przetransportowano helikopterem do szpitala, ale niestety nie udało się go uratować. Dla Goolaertsa był to debiut w tym legendarnym wyścigu.

Wyścig Paryż-Roubaix to jeden z najtrudniejszych wyścigów kolarskich świata. Nazywany jest piekłem północy lub królową klasyków. Z profilu niemal zupełnie płaski, ale z 257 kilometrów trasy, blisko 55 wiedzie przez brukowane drogi, zbudowane z kamienia polnego.
Więcej: http://www.sport.pl/kolarstwo/7,64993,23244475,paryz-roubaix-michael-goolaerts-zmarl-w-szpitalu.html#MT_1Zdjecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj