Zaginione psy to wielki stres jak dla nich samych, tak i dla ich opiekunów, próbujących na wszelkie możliwe sposoby przyspieszyć bezpieczny powrót zwierząt do domu. Rozklejanie ogłoszeń, publikacja postów na różnych stronach i w sieciach społecznościowych oraz długie godziny, dni, a czasem nawet miesiące oczekiwania… Każdy, kto miał w życiu takie doświadczenie, nigdy tego nie zapomni.

Biometryczna baza danych…psów

Aplikacja NOSEiD powstała ze współpracy marki IAMS z właścicielami psów, schroniskami oraz osobami, które miały doświadczenie zaginięcia i odnalezienia czworonogów. Główny cel aplikacji – umożliwienie jak najszybszego powrotu do domu zaginionych zwierząt. 

Odcisk nosa psa jest tak samo unikatowy, jak odciski linii papilarnych człowieka. Bazując się na tej informacji oraz na możliwościach współczesnych smartfonów pojawił się pomysł na stworzenie swego rodzaju biometrycznej bazy danych psów.

Jak to działa?

Po opublikowaniu informacji o zaginięciu psa wszyscy użytkownicy aplikacji dostają powiadomienie oraz mogą zobaczyć szczegółowe informacje na temat zaginionego zwierzęcia. Osoba, która znalazła psa, skanuje swoim smartfonem jego nos w aplikacji. Jeśli weryfikacja przeszła pomyślnie i pies jest zarejestrowany – pojawia się kontakt do właściciela.

W aplikacji jest także możliwość generowania plakatów oraz interaktywna online-mapa zaginionych psów w okolicy.

Obecnie aplikacja pracuje w reżimie testowym i jest dostępna tylko w stanie Tennessee.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj