Nagranie wywiadu Johna Lennona i Yoko Ono dla szkolnego czasopisma z lat 70 było sprzedane za 58 300 USD, informuje Reuters.

Taśma z nagraniem wywiadu sprzed ponad 50 lat oraz zrobione podczas niego zdjęcia były wystawione na aukcje w Danii we wtorek, 28 września. Aukcyjny Dom Bruun Rasmussen w Kopenhadze przed rozpoczęciem licytacji ocenił wartość nigdy wcześniej niewydanego nagrania w ramach 31 500 – 47 000 USD.

Ekskluzywna kaseta, zawierająca 33-minutową rozmowę z parą, była nagrana w styczniu 1970 roku podczas pobytu Lennona i Yoko Ono w północnej Danii. Para spędziła na odosobnionej farmie ponad miesiąc i na początku ich pobyt w kraju był prawie niezauważony. Kiedy miejscowi się dowiedzieli o tym, że Lennon i Yoko Ono są w Danii, poprosili parę o udzielenie konferencji prasowej.

Oprócz dziennikarzy możliwość udziału w tym wydarzeniu wynegocjowały czworo uczniów, piszących dla gazetki szkolnej, ale śnieżne burze i inne warunki pogodowe, utrudniające drogę, spowodowały, że grupa nastolatków spóźniła się na wydarzenie. Jak wspomina jeden z uczniów, Karsten Hoejen, w rozmowie z BBC, kiedy oni przyjechali, wszyscy już wyjeżdżali. Nie patrząc na to, 16-letnie dziennikarze byli zaproszeni do środka. Tak powstały unikatowe materiały, warte obecnie ponad 50 tysięcy dolarów.

Na nagraniu, zrobionym przez grupę nastolatków dla szkolnego czasopisma, oprócz samej rozmowy z Lennonem i Yoko Ono, można usłyszeć też piosenkę „Give Peace a Chance” oraz nigdy niewydaną „Radio Peace”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj