Urodziny to dzień, który kojarzy się z prezentami, życzeniami i obecnością najbliższych. Niestety, nie wszyscy mogą tego doświadczyć. Chory ma zespół Aspergera Adrian Nowicki swoje urodziny spędza wyłącznie w towarzystwie mamy. Jego rówieśnicy pomimo zaproszeń, nigdy nie zjawili się na imprezie urodzinowej. Mama chłopca chciałaby, żeby w jego 18 urodziny to się zmieniło. Na Facebooku powstało wydarzenie , w którym mama Adriana prosi, o przesyłanie kartek z życzeniami.

Kamila Nowicka od lat żyje wraz z synem w Norwegii. W wieku 11 lat, nauczycielka chłopca zauważyła, że Adrian jest bardzo zamkniętym w sobie dzieckiem, ma problemy z nauką, jak i językiem. Po czasie lekarze zdiagnozowali u niego zespół Aspergera. Jest to choroba, która polega na upośledzeniu umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczonej elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego oraz szczególnie pochłaniająch, obsesyjnych zainteresowaniach, jak napisane zostało na Wikipedii.

Mama Adriana podkreśla, że jest on wrażliwym, spokojnym chłopcem, a w szkole nikt nie skarży się na jego zachowanie. Mimo to, rówieśnicy chłopca, nie zważając na zaproszenia, tort i dekoracje, nie zjawiają się w jego urodziny. Dlatego to taki smutny dzień dla Adriana. Mamie chłopaka jest ciężko patrzeć na swojego syna spędzającego samotnie urodziny, dlatego trzy lata temu zrezygnowała z zapraszania dzieci do domu.

18 czerwca Adrian kończy 18 lat, jego mama chce, by te urodziny były inne. Kobieta utworzyła wydarzenie, w którym prosi internautów o przesyłanie kartek urodzinowych z życzeniami.

“Piszę do Was z ogromną prośbą. Mój syn kończy 18 czerwca 18 lat. Adrian ma zespół Aspergera i bardzo bym chciała aby dostał jak najwięcej kartek z życzeniami urodzinowymi. Do Adriana prawie nigdy nikt nie przychodził na urodziny, pomimo zapraszania dzieci. Teraz już się martwi, że pewnie znowu nikt nie złoży mu życzeń. Chciałabym mu zrobić ogromną niespodziankę i pokazać, że będzie inaczej.” – napisała mama Adriana.

Dla zainteresowanych, podaję adres na który można wysyłać kartki.

Adrian Nowicki
Tryggvangveien 38
1458 Fjellstrand
Norwegia

oraz link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/889248844607858/

Życzymy Adrianowi zawczasu wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj