Suczka Miracle Milly ma 10 cm wzrostu. Czyni ją, to najmniejszym na świeci psem. Koreańscy badacze z Seulu postanowili zbadać jej niespotykane właściwości i w tym celu stworzyli 49 kopii psa.

Tytuł najmniejszego psa zdobyła w 2012 r. Miała wtedy 9.8 cm. Do dzisiaj urosła o 2 mm.

W chwili narodzin suczka ważyła poniżej 30 g i mieściła się na łyżeczce do herbaty. Gdyby nie zaangażowanie właścicielki, która co 2h musiała karmić ją za pomocą kroplomierza, suczka by nie przeżyła.

Fanpage psa na Facebooku lubi około 250 tys. osób. Zwierzak mieszka na Florydzie.

Naukowcy z instytutu badawczego Sooam Biotech z Seulu, zaproponowali właścicielce sklonowanie psa w celu odkrycia tajemnicy kodu genetycznego suczki. Zastosowano tutaj dokładnie taką samą metodę (transfer jąder komórkowych) jak przy klonowaniu owcy Dolly.

W sierpniu 2017 urodziło się pierwszych dwanaścioro szczeniaków. Były one identyczne z zachowania i wyglądu, ale każde z nich było nieznacznie wyższe od Miracle Milly.

Młode psy po przepadaniu zaadoptowała rodzina właścicielki.

Miracle Milly aktualnie jest rekordzistką Guinessa w dwóch kategoriach – najczęściej klonowanego psa świata i najmniejszego psa świata. Ma aktualnie 49 kopii.

Naukowcy będą prowadzić dalsze badania w celu scharakteryzowania cech genetycznych klonów i oryginalnego psa. Wyniki badan zostaną opublikowane w formie artykułu naukowego.

Fundacja Soaam Biotech za 100.000 dolarów oferuje usługę klonowania zwierząt, nawet po śmierci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj