Brytyjskie ministerstwo cyfryzacji, kultury, mediów i sportu poinformowało w czwartek o obniżeniu maksymalnej stawki na automatach do gier hazardowych ze 100 do 2 funtów. Zmiany mają zostać wprowadzone od 2019 roku. Takie obniżenie ma spowodować ograniczenie uzależnienia od hazardu.

Wiceminister Tracey Crouch informuje, że decyzja wpłynie pozytywnie dla osób, które łatwo popadają w nałóg. Minusem tego jest fakt, iż może to wpłynąć na tysiące miejsc pracy w punktach bukmacherskich.

Wiele osób jest za zaostrzeniem przepisów. Jest to m.im. były spin doktor lidera opozycji Jeremy’ego Corbyna, Matt Zab-Cousin, który zmagał się w przeszłości z nałogiem do automatów hazardowych, obecnie jest rzecznikiem Kampanii na rzecz Uczciwszego Hazardu.

Firmy bukmacherskie obawiają się wielu strat. Firma William Hill i Ladbrokes mówią o tym, że czwartkowa decyzja wpłynie negatywnie na losy ich firmy. Wiele salonów bukmacherskich na ulicach może przestać przynosić zyski.

Brytyjski rząd zapowiedział, że zostanie wzmocniona ochrona klientów pod względem internetowych serwisów bukmacherskich. Przede wszystkim domagają się dokładniejszej weryfikacji wieku i wprowadzania limitu wydatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj