Taki zakaz wprowadzono we Francji, która jak pozostałe kraje na świecie, mierzy się z wariantem COVID-19 Delta. Obecnie to właśnie nowy wariant odpowiada za ponad połowę zakażeń i dotknął przede wszystkim osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły.

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa prezydent Francji zapowiedział nowe obostrzenia. Przyniosło to oczekiwany skutek, gdyż aż milion Francuzów w ciągu jednego dnia zapisało się na szczepienie po ogłoszeniu nowych zakazów dla niezaszczepionych.

Według nowych obostrzeń we Francji, osoby niezaszczepione nie będą mogły wejść do restauracji, kawiarni i centrów handlowych, ani uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych.

Dodatkowo, od połowy sierpnia wszystkie osoby pracujące w służbie zdrowia mają obowiązek przyjąć szczepionkę, w przeciwnym wypadku zostaną zawieszone i stracą możliwość zarobku.

Ostatniej doby (19.07.2021) we Francji wykryto ponad 12,5 tysiąca nowych zakażeń. Wzrosty mogą się zwiększać w następnych tygodniach w związku z demonstracjami przeciwko obowiązkowym szczepieniom i restrykcjom ogłoszonych przez Prezydenta Macrona. W protestach wzięło udział ponad 110 tysięcy osób.

Osoby przybywające do Francji z Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Cypru czy Grecji muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany na 24 godziny przed podróżą lub certyfikat szczepień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj