Na chwilę obecną 54% dorosłych Polaków jest albo zaszczepionych pierwszą dawką, albo są zarejestrowani na szczepienie. Według danych MZ w pełni zaszczepionych jest 11 136 832 Polaków, a więc 32,2%.

Najwięcej osób zarejestrowanych lub zaszczepionych jest w grupie wiekowej 70+ (ponad 77%). W grupie wiekowej 60+ jest to 67% spośród wszystkich obywateli z tej grupy. W młodszych grupach ten odsetek spada. W tym tygodniu punkty szczepień zrezygnowały z dostawy prawie 1 mln dawek, ponieważ nie mieli osób zainteresowanych szczepieniem. Doradca premiera ds. walki z pandemią, prof. Andrzej Horban apelował o szczepienie się, jeżeli chcemy uniknąć zamykania biznesów i ponownego zamykania szkół, skazującego dzieci na izolację w domach.

Pojawiła się także nowa odmiana wirusa – Delta – która stanowi kolejne zagrożenie i zbliża nas do lockdownu. Minister Zdrowia zapowiada, że czwarta fala pandemii może pojawić się w Polsce w drugiej połowie sierpnia. Dotychczasowe dane pokazują jednak, że szczepionki dobrze sobie radzą nowym wariantem wirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj